Analistler Bu 3 Altcoin İçin Rotaları Çizdi: Koşuya Hazırlar!

Kripto analisti Valdrin Tahiri, PEPE için yüzde 80’lik bir yükseliş hamlesi bekliyor. Analist ayrıca lider altcoin fiyatının gelecekteki olası rotasını çıkarıyor. Pentoshi takma adlı analist de Ethereum için kısa vadede yüzde 35’lik bir hamle yapacağını söylüyor. Kripto analisti Aaryamann Shrivastava, MATIC için yüzde 22’lik bir artış öngörüyor.

PEPE fiyat tahmini: Altcoin için kartlarda ne var?

Günlük zaman dilimine benzer şekilde, altı saatlik zaman dilimi de potansiyel bir dip belirtisi gösteriyor. Bunun nedeni dalga sayısı ve fiyat hareketi. Teknik analistler, yinelenen uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini inceleyerek trendin yönünü belirlemek için Elliott Wave teorisini kullanır. En olası sayım, PEPE’nin beş dalgalı bir yukarı yönlü hareketi (siyah) tamamladığını gösteriyor. Ayrıca, şimdi düzeltme yaptığını işaret ediyor. Düzeltme, yaygın olarak görülen alçalan bir paralel kanal içinde yer alıyor.

Bu doğrulanmamış olsa da, altcoin fiyatı kanalın destek trend çizgisinde ve 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesinde (yeşil) sıçradığı için düzeltme 8 Ocak’ta sona ermiş olabilir. Azalan paralel kanaldan bir kırılma, yükseliş görünümünü teyit edecektir. Her iki yukarı yönlü hareketin de aynı uzunlukta olması halinde, PEPE fiyatının bir sonraki direnç seviyesi olan 0,0000022 dolara yükselmesi mümkün. Bu da PEPE için %80’lik bir hamle anlamına gelecektir.

PEPE Altı Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş PEPE fiyat tahminine rağmen, kanalın destek trend çizgisinin altında kapanış, 0.0000008 dolardaki en yakın desteğe %33’lük bir düşüşü tetikleyebilir.

ETH fiyat tahmini: 2020 fraktal parabolik artışa yol açacak mı?

Bir önceki boğa döngüsündeki Ethereum fiyat hareketini mevcut döngüyle karşılaştırdığımızda ilginç bir sonuç ortaya çıkıyor. 2020’de lider altcoin, zaman zaman 1.000 günden fazla bir süre boyunca destek ve direnç sağlayan yatay bir direnç alanından çıktı. Bu, mevcut kırılmaya çok benziyor. Ayrıca, RSI verileri neredeyse aynı. 2020’de RSI aşırı alım bölgesine (yeşil simge) taşındı ve ardından aşağı düştü. Aşırı alım bölgesine ikinci hareket (yeşil dikey trend çizgisi), ETH’nin %1.000’lik parabolik bir yukarı hareketini katalize ederek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını sağlayan bir sinyal verdi. %1.000’lik bir artış ETH fiyatını bu döngüde 27.000 dolara çıkaracaktır. Kısa vadede, daha makul hedefler mevcut fiyatın %40 ve %90 üzerinde. Bunlar da 3.500 ve 5.000 dolar seviyeleri.

ETH Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş ETH fiyat tahminine rağmen, 2.200 doların altında kapanışla bu yükseliş tahminini geçersiz olacaktır. Ardından, altcoin fiyatının %40 oranında düşerek 1.600 dolara gerilemesi olası.

Lider altcoin %35’ten fazla artışa hazırlanıyor!

Pentoshi takma adlı yakından takip edilen bir kripto analisti, Ethereum’un uzun bir konsolidasyon aşamasını başarıyla tamamladıktan sonra büyük bir ralli için hazırlandığını söylüyor. Analist, Ethereum’un işlem gördüğü bir aralığın üst seviyesi olan 3.500 dolar aralığına doğru ilerlediğini belirtiyor. Bu bağlamda Pentoshi, şu açıklamayı yapıyor:

ETH: İçinde bulunduğumuz yeni aralığın orta aralığına gitti. Ortaya doğru yıl boyu süren konsolidasyon. Birinci çeyreğin sonlarında, ikinci çeyreğin başlarında daha yüksek bir aralık bekliyoruz.

Kaynak: Pentoshi

MATIC fiyat tahmini: %22’lik bir ralli mümkün!

MATIC fiyatı, bu yazı sırasında, Ekim ayının ortalarında başlayan bir yükseliş trendini sürdürüyor. Altcoin fiyatı, rallinin ilk bölümünde yaklaşık %80’lik bir artış kaydetti. MATIC, o zamandan beri yükseliş yavaş ama tutarlı bir şekilde devam ediyor. Token yükseliş trendi çizgisinden düşmediğinden, fiyatı 0,92 dolar direnç çizgisinin üzerine çıkarabilecek bir geri dönüş olası. Bunun desteğe dönüşmesi ralliyi hızlandıracaktır. Böylece MATIC, %22 artışla 1,00 doların ötesine geçecektir.

MATIC 1 günlük grafik

Bununla birlikte, dijital varlık daha geniş piyasa işaretlerinden direnç bulursa ve yükseliş trendi çizgisinden düşerse, 0,80 dolar işaretinde destek bulacaktır. Bu desteği kaybederse yükseliş tezini geçersiz olur. Bu da MATIC’in 0,72 dolara kadar bir düşüşüne neden olacaktır.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x