Akıllı asistana sorulan tuhaf sorular gündem oldu

Dünya çapında milyonlarca insanın başvurduğu akıllı asistan Alexa’ya İngilizlerin sorduğu ilginç sorular gün ışığına çıktı.

Amazon, en çok sorulan talepleri Spor, Boy, Yaş, Yemek Tarifleri ve hatta Gaz Çıkarmak dahil olmak üzere kategorilere ayırıyor.

Buna göre, birçok kişi “Alexa, bana hakaret et” ve “Alexa, 17 kez osur” gibi daha alışılmadık istekleri tercih etti.

Bunun dışında ‘Alexa, Kral Charles kaç yaşında?’dan ‘Alexa, milli marşı söyle’ yönündeki en çok taleplerin çoğu taç giyme törenine odaklanmıştı.

Başka yerlerde ‘Barbenheimer’ ateşi Britanyalıların Amazon’un akıllı asistanına ‘Alexa, Barbie filmi ne hakkında?’ diye sorduğunu gördü. ve ‘Alexa, Oppenheimer filmi ne kadar sürüyor?’

Spor talepleri açısından ‘Alexa, puan kaç?’ Listenin başında ‘Alexa, Liverpool’un skoru ne?’ ve ‘Alexa, Dünya Kupası’nı kim kazandı?’ yer alıyor. ve ‘Alexa, Man Utd’un puanı nedir?’

İnsanların boy uzunluğuna ilişkin en çok yapılan aramalar da oldukça spor odaklıydı.

Lionel Messi’nin boyu en çok sorgulanan isim olurken onu Erling Haaland, Tyson Fury, Tom Cruise ve Cristiano Ronaldo takip etti.

Yaşlar söz konusu olduğunda Britanyalılar en çok Elton John’un kaç yaşında olduğunu öğrenmekle ilgilenirken, Kral Charles, Angela Rippon ve Lionel Richie’nin yaşları da ilgi çekti.

Hiç de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, net serveti en çok ilgi çeken kişi milyarder Elon Musk olurken, meraklı Britanyalılar da Paul McCartney, Prens Harry ve Bill Gates’in net servetlerini sordu.

Eşler listesinin başında ‘Alexa, Jennifer Lopez kiminle evli?’ en çok arananlar arasındaydı ve bunu ‘Alexa, Taylor Swift kiminle evli?’ ve ‘Alexa, Gordon Ramsay kiminle evli?’ takip etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x