2024 tatil günleri: Yılbaşından sonra ilk resmi tatil ne zaman?

Çalışanlar başta olmak üzere toplumun büyük bölümünün yakından takip ettiği resmi tatil takvimi, 2024’ün ilk günü 1 Ocak Pazartesi ile başlayacak.

YILBAŞINDAN SONRAKİ İLK RESMİ TATİL RAMAZAN

Yılbaşından sonraki ilk resmi tatil günleri, nisandaki Ramazan Bayramı ile devam edecek. Gelecek yıl nisan ayında kutlanacak Ramazan Bayramı’nda, arife gününden bir gün öncesine denk gelen 8 Nisan Pazartesi’nin de idari izin günü sayılması halinde çalışanlar 9 gün tatil yapabilecek. Buna göre Ramazan Bayramı arifesi olan 9 Nisan Salı günü, yarım gün mesai yapılacak.

Bayram dolayısıyla 10 Nisan Çarşamba, 11 Nisan Perşembe ve 12 Nisan Cuma tatil olurken, sonrasında hafta sonuna denk gelen sonraki günler 13 Nisan Cumartesi ve 14 Nisan Pazar da tatile eklenecek.

ULUSAL EGEMENLİK BAYRAMI SALI GÜNÜNE DENK GELECEK

Çalışanlar nisan ayında bir tatil daha yapılacak. Nisan ayındaki resmi tatiller, salı gününe denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile sürecek.

2024’TEKİ DİĞER TATİL GÜNLERİ

2009’da resmi tatil ilan edilen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, 2024’te çarşamba günü, diğer resmi tatil 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ise pazar günü kutlanacak.

Kurban Bayramı’nın başlangıcı 2024’te haziran ayının ortasına denk gelecek. Kurban Bayramı arifesi dolayısıyla 15 Haziran Cumartesi günü yarım gün mesai yapılacak. Bayram kapsayan 16, 17, 18 ve 19 Haziran resmi tatil olacak.

Resmi tatil günlerinden 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü 2024’te haftanın ilk iş günü pazartesiye rastlarken, 30 Ağustos Zafer Bayramı ise haftanın son iş günü cuma kutlanacak.

Gelecek yıl, yarım gün resmi tatil olan 28 Ekim, pazartesi gününe, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ise salı gününe denk gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x