Prizma’dan turizm atağı

Türkiye’de hızla büyüyen turizm sektörüne yeni ve güçlü bir aktör daha katıldı. Konaklama deneyimine yepyeni bir vizyon katmayı hedefleyen Prizma Pres Matbaacılık, Silivri’de yeni bir otel yatırımını hayata geçirdi.

Ürünleri arasında kurs kitapları, hazırlık kursu kitapları, edebiyat ve kültürel kitaplar ve çocuk kitapları bulunan şirketin yıllar içinde büyük bir pazar payı elde eden şirketin hem yeni istihdam alanı oluşturama hem de Türkiye’de hızlıca gelişmeye devam eden gayrimenkul sektörüne yeni yatırımını hayata geçirdi.

SİLİVRİ BÖLGESİNDE BÜYÜK POTANSİYEL VAR

Bölge halkının turizmin gelişmesine bağlı olarak artan gelirlerini harcaması sonucu ortaya çıkan uyarılmış istihdam da göz önüne alındığında Silivri’deki otel yatırımının özellikle şirket açısından belki de en önemli katkısı haline gelen ekonomik etki, istihdam etkisidir olacak.

İstanbul’a yakın oluşu ile oldukça avantajlı bir konuma sahip tesis, öte yandan hem tatil hem de iş amaçlı konaklamalarda müşterilerine hizmet sağlayabileceği gibi ekstra olarak açık ve kapalı restoran, piknik alanı, düğün ve konferans gibi sosyal olanaklara da sahip.

OTEL KAPASİTESİ YÜKSELTİLDİ

2022 yılında yürürlüğe giren imar affı yasası kapsamında yükümlülüklerini getiren şirket, otelde bulunan oda kapasitesini 65’e çıkardı. 

Sene sonunda gerçekleştirilen ekspertiz çalışmasında konumuna, yasal kullanım alanı büyüklüğüne, kullanım fonksiyonuna, mimari ve inşa özelliklerine ve çevrede yapılan piyasa araştırmalarına göre günümüz ekonomik koşulları itibariyle arsa dâhil toplam yasal durum değeri için, 108.770.000,-TL  kıymet tahmin ve takdir edildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir