DSP’nin AK Parti’yi Destekleme Kararına Tepkiler Oluştu: “Bülent Ecevit’in Emanetine İhanet Ettiniz”

Binali Yıldırım ve Ömer Çelik’in ziyareti sonrasında Demokratik Sol Parti (DSP)  Genel Başkanı Önder Aksakal’ın 14 Mayıs’taki seçimde AK Parti’yi destekleyeceklerini açıklamasından sonra büyük tepkiler oluştu. 

Eski DSP’li 74 bakan ve milletvekili, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediklerini açıklarken sosyal medyada da “Ecevit’in emanetine ihanet ettiniz” yorumları yapıldı.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal’ı bugün ziyaret etti. Yıldırım, yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından “Bu seçimlerde beraber yol yürüyebileceğimizi düşündük sayın DSP Genel Başkanı ve arkadaşlarına ilettik” dedi.

AK Parti’nin DSP’ye yaptığı ziyaretin ardından da DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ve partisinden bir heyet, saat 16.00’da AK Parti Genel Merkezi’ne geldi. Görüşmenin ardından açıklama yapan DSP Genel Başkanı Öner Aksakal, 14 Mayıs seçimlerinde Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini duyurdu.

DSP’nin seçimde AK Parti’yi destekleyeceğini duyurması sonrasında eski DSP’li 74 bakan ve milletvekili, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediklerini açıkladı.

Karar sonrasında sosyal medyada da DSP’ye tepkiler yükseldi. İşte o tepkilerden bazıları:

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir