Ahmet Nur Çebi: “Bu hakemler gitsin” diyen tek kulüp başkanıyım, gerekirse seçime de gideriz

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı camiadaki olağanüstü genel kurul çağrısına ilişkin, “Seçim gerekiyorsa oturup konuşuruz. Gerekirse seçime de gideriz, konu Beşiktaş ise gerisi benim için teferruattır” dedi.

Beşiktaş’ta 2023 yılı 2’nci Olağan Divan Kurulu Toplantısı, BJK Akatlar Spor Kompleksi’nde devam ediyor. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’ta başkanlık için aday olan isimlerin ne kadar çok olursa o kadar iyi olacağını belirterek, “Olağanüstü seçim isteyenler var. Bunların olması bize zarar vermez, bize katkı sağlar. Adayları üzecek bir şey yapamamam gerektiğini biliyorum. Onlara ben ‘başkanım’ diye hitap edeceğim. Onlara destek vereceğim, onları kucaklayacağım. Seçim gerekiyorsa oturup konuşuruz. Gerekirse seçime de gideriz. Konu Beşiktaş ise gerisi benim için teferruattır. Şampiyonluk yolunda futbol takımı ve diğer şubelere destek verelim. Birlik ve beraberlik içinde olalım. Şampiyonluk yolunda birlikte olalım. Sonunda sandığı koyarız gerekli değerlendirmeyi yaparız” ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı camiaya birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Çebi, teknik direktör Şenol Güneş döneminde futbol takımının performansına değinerek “24 maçta 20 galibiyet, 4 beraberlik aldık. Biz bu sene şampiyon olacağız. Futbolcularımızı rahatsız edecek davranışlar içinde bulunmayalım” şeklinde konuştu.

“Bu hakemler gitsin diyen tek kulüp başkanıyım”

Merkez Hakem Kurulu’na (MHK) eleştiride bulunan Çebi, “Merkez Hakem Kurulu’nun içindeki bazı hakemlerle sorunumuz var. Bunlar beceremiyor, yapamıyorlar. Bunların kafası karışık. ‘Bu hakemler gitsin’ diyen tek kulüp başkanıyım. Diğer kulüplerin hakemlerle ilgili ağzını açmaya hakkı yok. Bunu bir tek ben söyleyebilirim” diye konuştu.

Yönetim olarak mali anlamda pozitif işler yaptıklarını aktaran Ahmet Nur Çebi, “Borç bana göre 6 milyar TL. 2 milyar TL de mal varlığımızın değerinin artması Beşiktaş için pozitif bir durum. Geldiğimizde 440 milyon Euro olan borç 12 milyar TL olması gerekirken bunu pozitif yönetip 6 milyar TL’de tutmayı başardık. 6,9 açıklanan borcun içinde yaklaşık 400 milyonu vergi anlamında kayda geçirilmiştir. Ayrıca alacakları ve kasamızdaki çeklerle bu borcun 6 milyar olduğunu görmeniz mümkündür. Şirketlerle beraber borcunun 6 milyar lira civarında olduğunu söyleyebiliriz. Ortada iyi bir yönetim var” şeklinde konuştu.

Çebi ayrıca stat ismiyle ilgili gelecek hafta sponsorluk anlaşmasının imzalanacağı bir süreç yaşanacağını aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x